Merhaba,

BEN FİDAN

Şu anda okuduğunuz yazı hayatında yapmaktan en zevk aldığı şeyi mesleği haline getirebilmiş birinin hikayesi; yani benim:)

Ege Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA’i tamamladıktan sonra Pfizer ve Santa Farma gibi ilaç sektörünün önde gelen firmalarında çalışmaya başladım. Bu dönemde satış, pazarlama, ürün müdürlüğü, strateji ve iş geliştirme dahil pek çok farklı pozisyonda çalışarak 10 yıla yakın süreyi geride bıraktım.

Hani her zaman daha mutlu bir gelecek hayal edersiniz ve ertesi sabah yine mesaiye gidersiniz ya..İşte ben bir gün o mesaiye bir daha gitmemeyi hayal ederek, önce İstanbul’un önde gelen fotoğraf okullarında eğitimime başladım. Sonrasında New York senin Londra benim fotoğraf aşkına gezdim, eğitimler aldım. Portre, belgesel, moda, düğün fotoğrafçılığı ve düğün sineması konularında bir çok alanda deneyim kazandım. Ve 10 yıl süren kurumsal hayatımı geride bırakıp fotoğrafçı olmaya karar verdim. Bugüne kadar Martha Stewart Weddings, Bride’s Magazine, Instyle Weddings, Marie Claire Wedding, Vogue Türkiye, Match-up Mag, Cooklife, C-Mag gibi Türkiye’nin önde gelen dergileri için çekimler yaptım, halen yapmaya da devam ediyorum.

Genellikle doğal ışık ve doğal koşulları kullanarak, taze, romantik ve minimalist fotoğraflar üretmeye çalışıyorum. Duyguları abartıdan uzak; oldukları gibi anlatmayı seviyorum. Ve her geçen günü öğrenerek, daha iyinin peşinden koşarak geçiriyorum. Çok şanslıyım ki, işimi yaparken en büyük tutkularımdan biri olan seyahat etme fırsatım oluyor. Güncel seyahat tarihlerimi instagramda @fidankandemirphotography hesabımdan takip edebilirsiniz, #fidanstravelpics hashtag’inden de fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Bana katılmanızı dört gözle bekliyorum..

BASINDA

İlkbahar / Yaz ’16 – Spring / Summer ’16

error: